Norges Fotballforbund

Uttak Equinor talentleir gutter

Del

Se hvilke spillere som er tatt ut til talentleieren i Porsgrunn i aldersgruppen 16 til 14 år her.

G16-landslagstrener Gunnar Halle, G15-landslagstrener Jan Peder Jalland og fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland, har nå tatt ut spillere til Equinor Talentleir i Porsgrunn i perioden 24. - 28. juni.

På G16 og G15 er det tatt ut et landslag og et skyggelandslag, mens det på G14-nivå er tatt ut to sidestilte tropper.

 - Noen er her for første gang, mens andre er på vei til sin tredje samling i Porsgrunn. Felles for alle er at de er vurdert til å være blant landets aller største talenter. De har overbevist mange på veien for å bli tatt ut, og vi har tatt ut disse spillerne fordi vi mener de har noen egenskaper som på sikt kan gjøre de til en av «morgendagens helter», sier fagansvarlig for landslagsskolen i NFF, Håkon Grøttland.  

- Talentleiren er en viktig arena med tanke på spissing og finsikting inn mot landslag, men først og fremst skal det være en inspirasjonsarena. Forhåpentligvis gir en slik samling spillerne et ekstra «boost» og viktig læring som de tar med seg hjem i klubbhverdagen sin, sier Grøttland. 

G16-landslag

Keerat Singh Mann - Strømsgodset
Daniel Kubrom Hamde - Strømsgodset
Audun Engen Vik - Rosenborg
Shahram Jabari - Lillestrøm
Håvard Hetle - Sogndal
Bryan Solhaug Fiabema - Tromsø
Sigurd Ekrem - Bodø/Glimt
Seedy Jatta - Skeid
Daniel Karlsbakk - Bryne FK
Henrik Kjeilen Stenseide - Brann
Kristian Bernt Torgersen - Stabæk
Tobias Fjeld Gulliksen - Strømsgodset
Sondre Auklend - Viking FK
Mikal Berg Kvinge - Brann
Isak Solberg - Bryne
Jørgen Sveinhaug - Lillestrøm
Rahul Sharma - Kfum-kam
Kristian Malt Arnstad - Stabæk
August Frobenius - Stabæk
Mathias Fjørtoft Løvik - Molde
Mathias Bauer - Memmingen
Odin Thiago Holm - Vålerenga

G16-skyggelandslag

Tengel Fredriksen - Aalesund
Andreas Endresen - Haugesund
Kenneth A. Løtvedt - Fyllingsdalen
Henrik Ødemark - Brann
Iker C. Ormaza - Odd
Christos Zafeiris - Vålerenga
Emil Sandberg - Honningsvåg
Andreas Haug - Oppsal
Oliver Voll Karlsen - Bodø/Glimt
Elias H. Lenoci - Stabæk
Tage Johansen - Fredrikstad
Uranik Seferi - Kvik Halden
Jan Aleksander Miller - Stabæk
Leo Fuhr Hjelde - Rosenborg
Simon R.Glover - Skjetten
Leander Øy - Jotun
Leander N.J. Høyvik - Florø
Andreas Skjold - Strømsgodset
Jasper Silva Thorkildsen - Vigør
Joakim H. Mathiassen - Hana

G15-landslag

Adhurim Mjekiqi - Sarpsborg 08
Alwande Roaldsøy - Drøbak/Frogn
Anders Walker Totland - Brann
Andre Hovland Lønning - Bømlo
Andreas Brede Albertsen - Sandefjord
Andreas R. Schjelderup - Bodø/Glimt
Benjamin Bygnes - Haugesund
Didrik Moen Tvenge - Strømsgodset
Dylan Murugesapillai - Lillestrøm
Elias Solberg - Ull/Kisa
Henrik Webb Dahl - Start
Isak Hansen-Aarøen - Tromsø
Isak Tomar Hjorteseth - Fyllingsdalen
Jonas Skjerven Valland - Stord
Magnus Bech Riisnæs - Vålerenga
Marius Berg Fossum - Stabæk
Moutaz Ali Alzubi - Andenes
Oskar Siira Sivertsen - Kristiansund
Sadir M. Husse Abud - Sarpsborg 08
Sebastian Stokke - Ull/Kisa
Shreeraam Sritharan - Vålerenga
Storm Strand-Kolbjørnsen - Vålerenga
Syver Aas - Odd

G15-skyggelandslag

Aksel Wedset-Lilleng - Tromsø
Asbjørn Engenes - Sveio
Berkay Duman - Strømsgodset
Christian Aagesen - Stabæk
Daniel Dalehaug - Elverum
Dawid Bugaj - Molde
Dennis Gjengaar - Ørn-Horten
Dilawar Ahmadzy - Stoppen
Edmund Owusu - Lillestrøm
Jan-Helge Westerås - Brage Trondenes
Jonas Toftesund - Brann
Julian H. Jordheim - Fredrikstad
Mikkel N. Knudsen - Vålerenga
Mohammed Badran - Jerv
Niklas Jensen Wassberg - Fyllingsdalen
Noreddin R. T. Amshatat - Odd
Olav Lilleøren Veum - Stabæk
Oliver Johannes Braude - Vålerenga
Oliver K. Thomassen - Stabæk
Osmund Aga - Stabæk
Rasmus Opdal Christiansen - Lillehammer
Syver Skundberg Skeide - Hødd

G14 X

Jakob Tveit - Brann
Morgan Marvik - Viking
Sander Pettersen - Sarpsborg 08
Sander K. Østraat - Stord
Sondre Nor Midthjell - Eid
Tobias Vonheim Norbye - Alta
Eivind Helland - Fyllingsdalen
Ethan Amundsen-Day - Fredrikstad
Lidvin Berge Hestetun - Jotun
Thorbjørn Kristiansen - HamKam
Ørn Flø - Hødd
Benjamin Thoresen Faraas - Flisa
Edvin Olsen Austbø - Viking
Joel August Aas - Aurskog/Finstadbru
Christopher Kjensteberg - Lørenskog
Jonas Monsen - Sandnessjøen
Markus Haaland - Brann
Ali Qasemi - NBK
Antonio E. N Nusa - Stabæk
Kamba Kalala Tumba - Ørn-Horten
Sakariye Farah - Overhalla

G14 Y

Emil Bredholt Norman - Sarpsborg 08
Fredrik Nyheim - Åndalsnes
Peder Høines Larsen - Skedsmo
Henrik Lidal Jamne - Rosenborg
Peder Hoel Lervik - Molde
Fredrik Hildrum - Vålerenga
Maximilian Balatoni - Lillestrøm
Emil Vonheim Nikolaisen - Flint
Håkon Røsten - Oppdal
Tarik Mrakovic - Sarpsborg 08
Amin Hammich - Stabæk
Aleksander Andresen - Moss
Brage Hylen - Lyn
Andreas Eikrem Myklebust - Rival
Elias Hauan - Nøtterøy
Kristian Solberg Aarstad - KFUM
Tobias Solheim Dahl - Melhus
Henrik Molvær Melland - SIF/Hessa
Andreas Tveiten - Viking
Oliver Henriksrud - Lillestrøm
Sayed E. Hosainy - Raufoss

Om Norges Fotballforbund

Norges Fotballforbund
Norges Fotballforbund
Sognsveien 75 J
Oslo

04420https://www.fotball.no